Külm on! Ja nohu on ka! „But you’re from the Baltics, how can you be cold?” Imestatakse ikka...mille peale ma tahaks öelda, et ega siis too Baltics põhjanabal asu. Mulle seletati, et siin öeldakse sellise külma ja lumise ja miinuskraadidega ilma kohta ‚Baltic weather’. Hehh.
Agamulonikkagikülm. See on teistsugune külm, selline niiskemapoolne, mis minu põhjamaistesse kontidesse kiiresti, kuid märkamatult hiilib. Aga britid, vähemalt suhteliselt paljud neist, tunduvad sellise ilmaga väga harjunud olevat, et minu jaoks ikka täitsa külma ilmaga käiakse nt lühikeste varrukatega t-särgiga. Nt kui ma 24. veebruar siia tulin, siis nägin Liverpooli lennujaama lähistel tüdrukut, kel oli seljas just lühikeste varrukatega t-särk. Sooja oli vist 6-7 kraadi. Minul, endisel karastunul, nüüdsel külmavaresel, olid seljas paks kampsun ja mantel, jalas soojad saapad. Pluss veel müts ja kindad. No mis teha, Eestis oli sel ajal vist -15 ja ega Riias oluliselt soojem olnud.
Eile sadas. Esimest korda vist 2 nädala jooksul. Üleeile tegime selle aasta esimese grilli, kust ma vist saingi nohu. Pärast lõdisesin jahedas toas, nii et mulle teed tehti ja sinna ka viskit sisse pandi, hee, täitsa huvitava maitsega tee oli. Pärast olid põsed roosad :p
Selle nädala lõpuks lubatakse siia North-West’i kuni 19 kraadi sooja. Eks näis. Eile olevat Brightonis juba rannas peesitada saanud. Ja siis mulle meenus tõsiasi, et elan esmakordselt elus sellises linnas (või noh, teistkordselt, kui arvestada siinoldud Erasmuse aega), mil puudub igasugune piir merega, siin on küll jõgi, aga see pole päris see ju. Lähimad mereranna alad asuvad Southport’is ja Blackpool’is (viimase pleasure beach on ikka nähtus omaette, suur-suur ports kulda ja karda, niiet kui kitshist pääsu tahad, tuleb panna tropid kõrva ja silmaklapid ette. Ehkki, vastava tujuga, võib teinekord ju mänguga kaasa minna :p ja Euroopa suurimatel ameerika mägedel tahaks ka kunagi ära käia). Oleks siin lähedal kasvõi oma Titerand :p
Dalila rääkis kunagi, et kui ta kord civil servant’ina (amet, mis pidi olema hästi-hästi üksluine ja igav, nt mingite andmete sisestamine päevast-päeva) töötas, siis olevat ta kuulnud, kuidas 2 tema britist töökaaslast 45 minutit ainult ilmast rääkisid. :)
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
4 comments:
see külm siin on jah teistsugune. vastikult niiske, mis ronib kontidesse ja külmetab sind ära. isegi Paul ütles seda, kui me Eesti 16-kraadisest külmast ära kolinuna siin paari miinuskraadi man haigeks jäime!
näiteks Newcastle'i juures ei meeldi mulle see vastik tuul, mis siin on. see on kuradi külm ka nüüdse sooja päiksepaistega! ja olengi nohune.
poolpaljad kohalikud on ka siin üsna tavalised. näiteks jaanuarikuised plätudega tegelased või praktiliselt mitte midagi kandvad neiukesed. ei tähenda neile tuul ega külm. hea, et endale soe paks mantel on! muuseas, olen kuulnud nalja, et geordied hakkavad päikest võtma alates nullkraadist. usun seda täiesti!
tjah, kui eesti kliima soodustab kaamose teket, siis siinne annab alust soojadeks ja päikselisteks soovunelmateks, mida kohalikud reaalsuse pähe võtma kipuvad :D
Huvitav, kas siin peetakse ka kevadet salakavalaks, ma mõtlen just nende haigusevimmade ja külmetustega seoses. Aga sind ehk avitavad vanad head küüslauguküüned ja sooja auru sissehingamine (see viimane on vist mõeldud pigem kurgule, aga nina ja kurk ju seotud süsteem). Ma tegin toda auru täna, oli küll parem tunne sees, ehkki nüüd, õhtul, tunnen, et nospel on kinni. Siiski, loodan, et mõlemad ninad saavad varsti terveks :)
aiteh hää nõuande eest! teen Olbas oiliga auru. see aitab väga hästi. ja Vicksi panen ninna ka :)
siinmail ei ole seda kevade salakavalust väga kuulnud. keegi pole rääkind küll. kui Paul ütleb, et kerge kena tuuleke, siis mina porisen, et mulle see kohe mitte ei meeldi. et jahe on. aga kõigest hoolimata kehtib siiski see vana ütlemine - kevadel on teravad hambad. seda tunnen omalgi nahal!
loodan, et Sinu nina on ka peagi rõõmus ja terve!
Great work.
Post a Comment